Ajalugu
Ansambel "Kukerpillid" kutsuti ellu seoses Ervin Abeli sou’ga - 1. aprillil kell 20.00 1972. aastal toimus kollektiivi esimene vahetu kontakt välisilmaga, nimelt teleekraani vahendusel ja stuudio ERF kaasabil.

On tulnud esineda mitmesugusele publikule - alates kaheliikmelisest komisjonist ja lõpetades mitmekümnetuhandelise kuulajaskonnaga küll Esto päevade, Eestimaa Laulu üritustel, küll Tartu laululaval ja Pueblo linnaväljakul Mehhikos. Mõnusamaid esinemisi on igas vanas rahvamajas, kus ahi nurgas hõõgub sooja ja käimla asub üle hoovi.

On uuritud Eesti rahvamuusika arhiive, uuele elule äratatud kümneid laule ja pillilugusid. Mängitakse kantrimuusikat (cajun, tex-mex, katsetatud ka bluegrassi ja rockabilly’ga) põhiliselt Eestist pärit laulude baasil (regivärsist omaloominguni), ent pole unustatud ka teiste rahvaste laule ja rock’n’rolli. On rehabiliteeritud lorilaule, vanu tantse. On tehtud lastesaateid, seriaale, muusikat teatrile ja reklaamfilmidele. On lauldud ja mängitud mitmele presidendile õige mitmel festivalil ja kongressil, õige mitme maa televisioonis (India, Mehhiko, Jaapan, Saksamaa, Venemaa, Austria, Portugal, Kanada, Ukraina jne. jne.). Ja meie pilli järgi on tantsinud rahvamassid suurtel tantsupidudel.
 
Viimaseid suuremaid esinemisi toimus aastal 2002 Saku suurhallis ansambli 30. aastapäeva tähistamiseks ja kus oli üle 6000 muusikanautija. 

Palju on küsitud ja küsitakse aina: kas ansambli liikmed peale pillimängu mingit tööd ka teevad? Teevad, teevad. Tassivad briketti, lõhuvad puid, töötavad, kes kus - kes kontoris, kes koolis, kes muidu töölaua taga.

Pikim mäng? Õhtul kella seitsmest hommikul kella poole kaheksani, väikeste vaheaegadega. Pikim sõit? Bussiga Tallinnast Hollandisse. Eestis Tallinn - Haapsalu - Räpina - Jõhvi - Tallinn. Ühe päevaga kolm kontserti. Siis, kui olime veel noored.

Ansambli liikmed läbi aegade:
Taivo Linna
Vello Salumets
Toomas Kõrvits
Tiit Kõrvits
Ike Volkov
Tõnu Raadik
Kaarel Kilvet
Indrek Kalda
Jaan Arder
Arne Haasma
Vello Toomemets
Heiki Vahar

Praeguseks on Kukerpillidesse jäänud:
Toomas Kõrvits - laul, kitarr, löökpillid
Ike Volkov - laul, bass
Arne Haasma - laul, akordion
Heiki Vahar - viiul, mandoliin

Episoodilisemaks on jäänud koostöö sõnameistrite: Tõnu Aava, Eino Baskini, Ervin Abeli, Sulev Nõmmiku, Raimo Aasa, Lembit Sibula, Peeter Volkonskiga,
muusikute: Toomas Veenre, Henn Rebase, Toomas Toropi, Ivo Linna, Tarmo Pihlapi, Artur Rinnega,
tantsurühmadega: Sõprus, Kuljus, Tuisuline, Nuia tantsijad jt.

Meie heliosakonda on juhatanud: Enn Laidre, Virgo Jaanimägi, Jaanus Sesmin.

Meie transpordiosakonda on juhatanud õige mitmed silmapaistvad juhtivtöötajad küll Nysa, Latvija, Mercedese, Volkswagen, Toyota ja Hyundai bussidega.

Meie nime mõtles välja kunstnik Heino Mikiver.

Meie eriline tänu kuulub poeedile ja kunstnikule Henno Käole.
 
Mainimata ei saa jätta Kukerpillide Saksamaal elavaid eestlastest sõpru, eriti Andres Vainumäed, tänu kellele valmis 1988 aastal plaat "Merel sündind". Kindlasti on tema üks nendest, kelle kaudu eesti rahvuslik muusika on Saksamaal tuntumaks saanud.
Failid:
test
test
test 2
test 3